Tipy na pohádky pro děti na internetu

Pohádky milují děti, ale přiznejme se dobrovolně, i my dospělí. Když je pohádka povedená a dobře zvládnutá, nezůstaneme pouze u jednoho shlédnutí. Přinášíme vám seznam pohádek, kde to jistě platí! Na konci článku naleznete i odkazy, kde si pohádku stáhnout online.

Pohádky od Disney
Mezi nejhezčí pohádky od Disney rozhodně patří např. Madagaskar, Shrek, Doba ledová, Hledá se Nemo, Kráska a zvíře, Zvonilka a Na vlásku. Na takové pohádky se vydrží dívat i 1,5 roční dítě, takže se není čeho obávat. Mimo toho, že jsou krásně namalované, jsou i doprovázeny hudebně. Pohádky jsou většinou delší, než hodinu, takže pokud by přece jen neměly takový úspěch, pusťte menším dětem večerníčkové pohádky.

Večerníčkové pohádky
Večerníček je krátký, věcný, srozumitelný a jako pohádka na dobrou noc úplně dostačující. Děti si navyknou, že po pohádce je čas zavřít očka a spinkat. Určitě si večerníčky nemusíme dlouze připomínat, známe je i my, rodiče. Nicméně zde je malý seznam: Bob a Bobek, Bolek a Lolek, Broučci, Dášenka, Divoké sny Maxipsa Fíka, Jen počkej!, Káťa a Škubánek, Kosí bratři, Křemílek a Vochomůrka, Malá čarodějnice, Mach a Šebestová, atd.

Hrané pohádky
Hrané pohádky si každý spojí s nedělním klidným odpolednem nebo s Vánocemi. Hrané pohádky jsou spíše pro děti předškolního a školního věku. Dobro vítězí nad zlem a pohádky mají šťastný konec. V mnohých z nich však najde dítě i poučení, zvláště jestli zde vystupují čerti. Stačí vztyčit ukazováček a už ani nedutají. Tady pár pro připomenutí: Tři oříšky pro Popelku, Byl jednou jeden král, S čerty nejsou žerty, Šíleně smutná princezna, Pyšná princezna, Princezna se zlatou hvězdou, Lotrando a Zubejda, ..

Loutkové pohádky
Kdo by si nevybavil Hurvínka, že? Tato postavička s vypouklýma očima je nezapomenutelná. Také Pat a Mat se jistě každému vryl do paměti. Dále třeba Pingu, Krysáci, Příběhy včelích medvídků, Jája a Pája, Míša Kulička,..

Pohádky z Youtube
Tyto pohádky se dají snadno pustit i v autě nebo v čekárně u lékaře na notebooku. Zábavné, dobrodružné, veselé i napínavé. Každopádně vždy splní svůj účel - dítě zabaví. Kdo se v pohádkách tolik neorientuje, rozhodně stojí za to např. Kocour v botách, Lokomotiva Tomáš, Statečná autíčka a Prasátko Pepa.

Dětské servery, kde lze stáhnout nebo sledovat pohádky:

http://detsky-web.cz/online-pohadky

http://www.pohadky-a-filmy.cz/

http://www.pohadkar.cz/

https://www.veselepohadky.cz/

http://www.detskyklub.cz/pohadky

http://zdarma-pohadky.eu/

http://www.child.cz/

Doporučujeme

Kontakty

  • Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.