Vytápět s plynem můžete i bez přípojky k zemnímu plynu! Je to jednoduché

Vytápění plynem je v Česku velmi oblíbené, protože dopřává uživatelům teplotní komfort při téměř nulové údržbě a úsilí.

Pro mluví i rozumné pořizovací náklady plynového kotle s vysokou efektivitou spalování. Navíc stále platí, že celkové náklady na jednu sezónu vytápění s plynem jsou podstatně nižší, než je tomu u vytápění s klasickým elektrokotlem. Rozvody a přípojky pro vytápění zemním plynem, ale bohužel nejsou v hojném počtu lokalit dostupné. I zde však můžete topit plynem, řekneme vám jak.

U menších objektů může pomoci plynová láhev, ale…

V případě, že nemáte možnost se připojit k rozvodné síti zemního plynu, stále máte možnost vytápět svou domácnost plynem, a to propan butanem. Ten obsahuje třeba klasická plynová láhev, jež naše babičky používaly při vaření na plynu.

Plynové láhve s propan butanem, ale nenabízejí příliš pohodlné řešení, protože je musíte neustále přepojovat a starat se o jejich výměnu za láhve doplněné. Poskytovaný komfort je tak v tomto bodě velmi sporný. Navíc nesmíte opomínat ani skutečnost, že s jízdou na nejbližší odběrné místo propanbutanových lahví se náklady na plynové vytápění výrazně zvyšují.

Zároveň si však musíte dávat pozor na bezpečnou manipulaci s lahvemi, a to během transportu i samotného připojení. Existuje jednodušší řešení, a to vytápění plynem z nádrže.

Jaké výhody přináší vytápění plynem z nádrže?

V případě, že nemáte dostupnou přípojku k zemnímu plynu, je vytápění s kapalným plynem z nádrže vysoce efektivní. Nejenže dosáhnete na uživatelský komfort, který je srovnatelný s klasickým vytápěním zemním plynem, tak že už vás prázdná plynová láhev trápit nemusí. Zároveň tak získáte možnost se předzásobit za výhodnější ceny. Na rozdíl od dodávek zemního plynu, ceny kapalného plynu se v průběhu sezóny mění a vy jej tak můžete nakoupit v době, kdy jsou ceny na minimu.

Ačkoli bylo vytápění s kapalným plynem v minulosti méně výhodné než u zemního plynu, dnes jsou náklady na plynové vytápění s LPG srovnatelné. Bát se nemusíte ani vysokých pořizovacích nákladů, protože zásobník na plyn si pořizovat nemusíte, při výběru vhodného dodavatele, je cena za jeho pronájem spíš symbolická.

Pro vytápění rodinných domů poskytují zásobníky dostatečnou kapacitu. Rozhodně se nemusíte obávat, že by vám plyn došel a vy jste zůstali bez tepla. Pokud by hladina plynu dosáhla určité výše můžete si jeho dodávka objednat i v zimě, případně může stav plynu sledovat na dálku váš dodavatel.

Zdroj foto: vlastní / flaga.cz

Doporučujeme

Kontakty

  • Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.