Sexy rty jako má Angelina Jolie můžete mít také

Naše rty jsou společně s očima to, čeho si na nás ostatní všímají nejvíce. Zejména ženy by si přály, aby jejich rty byly krásné a působily co nejvíce sexy. Věděli jste, že každé rty jsou jedinečné a pokud nejste s jejich tvarem spokojeni, můžete si ho nechat upravit?

Modelace, zvětšení a omlazení rtů

S tím jak stárneme, se mění i naše rty. Může se to projevit úbytkem objemu tkáně, ztenčováním rtů, jejich stáčením dovnitř a zřasením nebo rozbrázděním povrchu. Většina žen se s tímto stavem těžko smiřuje a hledají cestu, jak rtům navrátit plnost a tvar.

Někomu může vadit, když se při úsměvu obnažují zubní krčky nebo výraznější nepoměr mezi velikostí horního a spodního rtu.

Díky estetické medicíně lze tvar rtů celkem jednoduše upravit. K modelaci a zvětšení rtů se používají výplně kyselinou hyaluronovou, které mohou zvětšit objem rtů, zpevnit kontury rtů, vyrovnat různé asymetrie, pozvednout povislé koutky na okrajích nebo vypnout vrásky nad horním rtem. Zvětšení rtů kyselinou hyaluronovou by měl provádět vždy zkušený odborník, který používá výhradně certifikované výplně.
Zvětšení a modelace rtů může být doplněna i o tzv. omlazení rtů, které se provádí chemickým peelingem nebo za použití frakčního CO2 peelingu. Tyto zákroky jemně odlučují odumřelé buňky a šupinky z povrchu rtů. Laserové ošetření rtů díky aktivaci kolagenních a elastických vláken nacházejících se pod povrchem rtů vypíná jejich povrch.

Pokud se bojíte nepříjemných zákroků, je pro vás zvětšení rtů bez operace, pouze za využití výplní rtů kyselinou hyaluronovou ideálním způsobem, jak mít rty, o kterých jste vždy snili. Na klinice estetické, žilní a miniinvazivní plastické chirurgie BcD Clinic se setkávají s ženami i muži, kteří mají různě velké a tvarované rty. Při konzultaci je doporučena úprava, která je pro danou klientku optimální – zpevnění kontur rtů, zvýraznění, někdy i zvětšení nebo vyhlazení povrchu.

Přečtěte si také, co vědět, než se rozhodnete nechat si zvětšit rty.

sexy rty jako ma angelina jolie 1

Tvar rtů - který je ten pravý

Ideální tvar rtů neexistuje, protože v každé zemi a v každé kultuře je považován za nejkrásnější trochu jiný tvar. Například v asijských zemích jsou upřednostňovány rty menší. Evropané a Severoameričané jsou zaměřeni na středně velké rty a v Latinské Americe jsou oblíbené plné velké rty, nazývané jako “kalifornské rty”. V poslední době se, zvláště mladší ženy a dívky, zajímají o tzv. „russian lip“, které jsou poměrně výrazné.
Podle studií zaměřených na poměr ve velikosti rtů je ideální, když má dolní ret dvojnásobnou šířku než ret horní. Konkrétně v poměru 1:1,6. Rty také působí mnohem přirozeněji, když vytvářejí tzv. Kupidův oblouk - tedy když je horní ret vytvarován do podoby písmene V.

Kompletnější přehled rtů naleznete zde.

V čem spočívá jedinečnost rtů

Rty jsou jedny z nejnamáhanějších částí našeho těla. Používáme je téměř neustále - při mluvení, během jídla, když se na někoho usmíváme, mračíme, zkrátka vždy, když používáme obličejovou mimiku, zpravidla zapojujeme i svaly okolo rtů.

Věděli jste, že rty jsou výjimečné i v mnoha dalších směrech?

Například že:

● žádný jiný živočich nemá tolik svalů ovládajících pohyb rtů;
● rty jsou stejně jedinečné jako otisky prstů a mohou sloužit k identifikaci osob;
● pokožka rtů je tenčí než jiné části pokožky a díky tomu prosvítají krevní cévy způsobující narůžovělou barvu rtů;
● rty jsou kvůli tenké vrstvě pokožky a nedostatku melanocytů velmi citlivé na spálení od slunce;
● rty se nemohou potit, protože nemají žádné potní žlázy;
● na rtech se nevyskytují mazové žlázy a proto může rychle docházet k jejich dehydrataci a popraskání.

Mohlo by Vás zajímat: Odstranění chloupků pomocí laserové nebo IPL depilace?

Označeno v

Doporučujeme

Kontakty

  • Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.