Trendy v koupelnách

Nikl, chrom, barva růžového zlata a další neméně krásné materiály jsou v koupelnách pro letošek top. Rozhodující je však i koupelnový nábytek, tvary a dobře zvolené barvy. Pojďme se podívat blíže, jaké trendy nás budou mít v hrsti!

Dvojitá umyvadla jsou v podstatě extra dlouhá umyvadla, která jsou dostatečně prostorná a velmi populární. Výhodou je, že tu v ruce vyperete i svetr pro muže. Jsou založeny na stylu a funkčnosti.

Sprchová sedátka jsou inovativním trendem. Zatímco v dřívějších dobách byl člověk nucen při sprchování stát ve vzpřímené poloze, nyní se může pohodlně posadit. Další vychytávkou jsou potom i madla do sprchy, která jsou skvělou volbou i pro seniory.

Novinkou jsou také přístupné sprchy a tedy eliminace těch vestavěných, kdy člověk mohl snadno zakopnout a uklouznout. Už ani krok přes okraj koutu, od těchto konstrukcí se opustilo. Stejně jako u vestavěných van, předčily je volně stojící vany. Při jejich umístění můžete být totiž daleko kreativnější. Navíc do nich lidé zvládnou zakomponovat i sprchy. Chytré sprchy a nízkoprůtokové systémy vám ušetří peníze za energie.

Čtvercové hrany se o slovo hlásí všude, ale pozor, na řadě jsou i svítidla, kterých se proměna týká. Mimo hlavních světel se začala objevovat také doplňková světla.

Rovněž hranaté vodovodní kohoutky jsou hitem a další detaily (miska na mýdlo, vana a jiné dekorace). Na odiv se vystavuje i obsah regálů. Když jsou tedy vidět osušky a jsou uloženy třeba na otevřených policích, je to jedině plus. Horší to ovšem bude s otíráním prachu, ale pro někoho to zase může být motivace k častějšímu úklidu.

Vyhřívané podlahy jsou výhodné i z toho hlediska, že pomáhají udržovat koupelnu od vlhkosti. Notoricky známé a chladné podlahy jsou již spíše minulostí. A zrcadla s protimlhovou úpravou jsou už samozřejmě také na skladě.

Jak je to s barvami v koupelně?
Velmi žádanou barvou je bílá. Bílé obklady jsou klasika, hodí se pro jakýkoliv koupelnový styl a jdou dobře kombinovat s ostatními prvky. Skvěle je doplňuje šedá. A šedou zase modrozelené až tyrkysové odstíny či šeříkové. Bílé to však stále sluší i s černou. Krásné jsou např. černo-bílé koupelnové dlaždice.

Doporučujeme

Kontakty

  • Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.