Interiér s tmavou vinylovou podlahou? A proč ne!

Setkat se s opravdu tmavou vinylovou podlahou je v interiérech poměrně vzácnost. Přitom není čeho se bát. Tmavší odstín vinylové krytiny je zajímavý a interiér může vypadat úplně jinak, než by vypadal se světlým vinylem.

V první řadě je vhodné si říci, kam se tmavá vinylová podlaha hodí. Protože tmavší odstíny podlahy (tmavě hnědá, tmavě šedá, černá, hnědočervená) pohlcují světlo, je dobré volit tmavou vinylovou podlahu do míst, kde je světla dostatek nebo do větších prostor. Ale samozřejmě to není pravidlem.

Tmavý vinyl – elegance a majestátnost

Tmavá vinylová podlaha vám toho dokáže nabídnout opravdu hodně. Stylově a majestátně působí plovoucí (click) vinylové podlahy nebo lepené vinylové podlahy v dekoru tmavého dřeva. Temnější odstíny dubu, jilmu, ořechu nebo jasanu jsou ideální pro obývací pokoje a kuchyně. Velmi dobře působí také imitace exotičtějších dřevin jako je merbau nebo mahagon.

V moderních interiérech se zase uplatní tmavá vinylová podlaha s dekorem kamene. Realisticky vyhlížející kamenná dlažba bude vypadat velmi luxusně, ale na rozdíl od pravé dlažby nebude náchylná na poškození a nebude vás studit.
Všechny zmíněné dekory tmavých vinylových podlah nabízí společnost Plancher, kde vám poradí nejen s výběrem konkrétního dekoru, ale postarají se také o pokládku podlah.

interier s tmavou vinylovou podlahou 1

Tmavá vinylová podlaha vs. nábytek, stěny a doplňky

Tmavá podlaha z vinylu je přeci jen o něco náročnější, co se týče kombinovatelnosti s dalšími interiérovými prvky. Při výběru nábytku a dalších dekoračních prvků je proto vhodnější držet se spíše při zemi a volit neutrálnější odstíny a barvy. V kombinaci s výmalbou stěn můžete také pracovat s celkovou optikou prostoru. U vysokých místností dokáže tmavá podlaha místnost opticky snížit, krátké místnosti se zase opticky prodlouží.
Náš tip: Stejná podlaha v celém interiéru? Vyzkoušejte vinylové podlahy Fatra

Tmavá zůstane opravdu tmavá

Některé druhy podlah mají tendenci časem blednout, takže za pár měsíců nebo let je z okouzlující tmavé podlahy vybledlý chudáček. To se vám u vinylových podlah nestane. Díky jejich vysoké odolnosti, stálobarevnosti a životnosti si podlahy z vinylu zachovávají svou podobu po dlouhá léta. Pokud je pokládka vinylové podlahy správně provedena a pokud podlahu sem tam vysajete nebo setřete vlhkým mopem, bude podlaha vypadat stále jako nová. Pokládku i proto raději přenechte na zkušeném podlaháři.

Označeno v

Doporučujeme

Kontakty

  • Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.