Vybíráme kvalitní stůl z masivu

Ať už rekonstruujete Váš starý byt, nebo třeba stavíte úplně nový dům, zajisté už navrhuje, jak budou Vaše pokoje vypadat a s láskou vybíráte nábytek. Pro celkový vzhled je samozřejmě velmi důležitý každý detail, ale některé prvky domácnosti jsou výraznější a je na ně kladen ještě větší důraz.


Srdcem každé domácnosti je kuchyně s jídelnou. Nejen, že se tady vaří výborné pokrmy, ale také se v jídelně schází u toho skvělého jídla celá rodina. A právě proto je kvalitní a pevný masivní dřevěný stůl pro Váš domov tolik důležitý.

Jak ale takový kvalitní dřevěný jídelní stůl vybrat?

Nejdůležitější parametry pro výběr jídelního stolu jsou čtyři. Prvním důležitým parametrem je samozřejmě cena. Není ale příliš dobré vybírat vždy nejlevnější kus. Pokaždé si při výběru ověřte, zda za své peníze získáváte prvotřídní kvalitu.

Dalším parametrem, podle kterého vybíráme jídelní stůl je vzhled a materiál. Velmi oblíbený je dubový jídelní stůl v kombinaci s černým kovem. Tyto masivní stoly působí velmi pevně a stabilně a kovový prvek jim dodává velmi moderní a minimalistický vzhled.

Třetím parametrem pro výběr jsou rozměry jídelního stolu a výška jídelního stolu. Velikost stolu většinou volíme především podle velikosti volného prostoru, do kterého má být stůl umístěn a také samozřejmě velikost rodiny a počet jejich členů, kteří budou u stolu sedávat.

Pokud nám to prostorové možnosti umožní, je samozřejmě lepší volit stůl větší, s větším množství míst k sezení. Nikdy nevíte, kdy Vás Vaši přátelé a širší rodina poctí návštěvou. A kolik lidí se ke stolu konkrétní velikosti vejde?

140–170 cm: 2-4 osoby komfort + 2 z čela
180–190 cm: 4-6 osob komfort + 2 z čela
200–220 cm: 6-8 osob komfort + 2 z čela
230–250 cm: 8-10 osob komfort + 2 z čela
260–300 cm: 10 až 16 osob komfort

Posledním jmenovaným (ale rozhodně ne nejméně důležitým) parametrem je kvalita samotného stolu. Je důležitý nejen materiál prvotřídní kvality pro samotnou desku stolu, ale také kvalitní materiál, který byl použitý pro jednotlivé spoje.

vybirame kvalitni stul z masivu 1

Kromě materiálů je důležité také zpracování stolu a postup při jeho výrobě. Díky kvalitě se z jídelního stolu stane náš společník na opravdu mnoho let.

Jaké jsou výhody dřevěného jídelního stolu z masivu?

V první řadě to je rozhodně vzhled. Tyto stoly vypadají opravdu nádherně a stanovou se dominantním prvkem Vaší jídelny. Dominantním, ale nikoli rušivým. Naopak budou celkový dojem Vašeho domova podtrhovat.

Nespornou výhodou je rozhodně také jeho kvalita. Prvotřídní kvalita materiálů a provedení Vám zaručí opravdu dlouhou životnost tohoto stolu. Nemusíte se tedy bát, že budete muset za pár let kupovat nový stůl.

Poslední jmenovanou (zdaleka ne však úplně poslední) výhodou je jejich jednoduchá montáž, kterou hravě zvládne i člověk, který není manuálně příliš zručný. Více na stránkách výrobce – Majstrstych.cz.

Doporučujeme

Kontakty

  • Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.