Odstranění chloupků pomocí laserové nebo IPL depilace?

Víte, že až 70 % žen v Evropě si nějakým způsobem odstraňuje chloupky? Jejich trvalé odstranění by jistě uvítala řada z nich. K tomu, aby byla pokožka bez chloupků, lze využít zákroky moderní estetické medicíny. Cestou k pokožce bez chloupků může být laserová nebo IPL depilace.

Depilace není jen záležitostí hladké pokožky a upraveného vzhledu, ale také se jedná o dnes již běžný hygienický návyk. Depilaci laserem můžete podstoupit v pražské BcD Clinic, kde ošetření provádí školený personál s dlouhodobými zkušenostmi.

Není depilace jako depilace, pro kterou se rozhodnout?

Oba zmíněné typy depilace mají své přednosti. Předtím, než se pro některý ze zákroků rozhodnete, je vhodné vše konzultovat s dermatologem.

Laserová depilace

Cílem laserové depilace je úplné odstranění chloupků nebo jejich snížená tvorba. Depilace laserem cílí na tmavé barvivo melanin, které je v chloupku. Melanin pohlcuje světelnou energii vydávanou laserem a přeměňuje ji na teplo, které dovede do vlasové cibulky. Teplem jí naruší a postupným opakováním zničí, takže přestává z ní chloupek vyrůstat. Čím je chloupek tmavší, tím je depilace úspěšnější.

Výsledek laserové depilace je závislý na řadě faktorů – na fototypu, barvě chloupků či na hladině hormonů, zvláště např. při depilací horního rtu nebo tváří. Depilaci laserem je nutné několikrát opakovat, protože je potřeba zasáhnout chloupek v růstovém období, tzv. anagenu. V něm se při zákroku nachází asi 30% chloupků. Chloupky se ale nacházejí v různých fázích růstu a sezení se proto zpravidla opakuje 6-8x s intervaly 5-6 týdnů. Chloupky se však po každém sezení stávají jemnější, jejich růst je zpomalen a se zastaví.

Před zákrokem je vhodné se neopalovat a 3-5 týdnů chloupky netrhat, jen oholit tak, aby před zákrokem byly dlouho 2-3mm. Holení by tedy mělo proběhnout 3-5 dní před depilací.

Více o laserové depilaci si můžete přečíst v tomto článku.

odstraneni chloupku pomoci laserove nebo ipl depilace 1

Depilace IPL světlem

Odstranění chloupků za využití IPL světla představuje odlišnou metodu odstranění chloupků. Necílí se přímo na vlasovou cibulku, ale chloupek se ničí světelným výbojem. Tato metoda může mít nejistý výsledek, protože je obtížné nastavit optimální výkon a vlnovou délku IPL světla tak, aby došlo ke zničení chloupku, ale zároveň aby nebyla spálena pokožka. Rovněž účinnost výbojky má klesající tendenci.

Finanční nákladnost na jednotlivé ošetření je u IPL světla sice nižší, ale většinou je nutné absolvovat větší počet zákroků, aby bylo dosaženo uspokojivé výsledku. IPL světlo mohou využívat i kosmetické a estetické salony, kdežto laserová depilace vyžaduje provedení certifikovaným zdravotníkem.

Více o odstranění chloupků za využití IPL světla se dočtete zde.

Pokud chcete provést depilaci kvalitním laserem navštivte odborníky, kteří vám vysvětlí postup ošetření, účinnost ve vztahu k vaší barvě chloupků a následně provedou zákrok.

Doporučujeme

Kontakty

  • Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.