Nemáte čas na údržbu zahrady? Najměte si odborníky!

Údržba zahrad je velká dřina, to ví každý, kdo nějakou vlastní. Když vám plný diář nedovoluje se o zelené plochy starat, když nemáte dost sil nebo si zkrátka s něčím nevíte rady, je lepší pozvat si na péči o zahradu odborníky.


Pokud potřebujete se zahradou pomoci, je vhodné, když si najmete odbornou firmu, která ví, co a jak zahradě prospěje. U společnosti Zahradní specialista máte jistotu, že o údržbu zahrad se postarají proškolení lidé, kteří mají nejen dlouholeté zkušenosti, ale kteří mají také pozitivní vztah k přírodě. Více o společnosti si můžete přečíst zde. Nyní ale zpět k údržbě zahrad.

Využít můžete jednorázovou, sezónní nebo celoroční údržbu zeleně

Podle svých možností zvažte, jak rozsáhlé služby byste potřebovali. Někomu stačí, když mu odborná firma pomůže s jednorázovou péčí, jako je posekání trávy, prořezání stromů nebo rekultivace pozemku. Obrátit se na zahradní specialisty můžete samozřejmě také při každoroční sezónní údržbě zahrady. Na jaře může jít o zasazení květin, přípravu stromů na vegetační období nebo pokládku travního koberce. V létě se hodí pravidelné sekání trávy a údržba záhonů a na podzim jistě využijete možnosti nechat si shrabat listí a postarat se o stromy a keře. Pokud si chcete užívat krásnou zahradu po celý rok můžete využít také celoroční údržbu zahrad, kdy bude probíhat komplexní údržba zahrady od jara do zimy.

S údržbou zahrad jde ruku v ruce také realizace zahrad. I toto je možné objednat. Zahradu si můžete pomocí 2D a 3D návrhů nechat nejprve navrhnout, poté zrealizovat a nakonec si sjednat i její pravidelnou údržbu. Pokud všechny služby objednáte u jedné společnosti, máte výhodu v tom, že pracovníci budou od začátku vědět, jak je vaše zahrada navržena a jakou údržbu vyžaduje.

nemate cas na udrzbu zahrady 2

Zahrada jako ze škatulky

S čím vším vám tedy mohou zahradní specialisté pomoci? Údržba zeleně může zahrnovat následující činnosti:

● péči o travnaté a zelené plochy,
● řezání, prořezávání a kácení stromů včetně rizikového kácení,
● řez a vytvarování živých a okrasných plotů,
● péči a údržbu skalek a okrasných záhonů zahrnující sázení, mulčování, doplnění kačírku, zalévání květin,
● péči o květinové záhony, kdy se květiny sází, záhony se odplevelují, hnojí, zalévají a mulčují,
● údržbu užitkových záhonů, která může obsahovat setí a sázení rostlin, jejich pletí, jednocení a následné pečování o rostliny,
● hrabání a úklid popadaného listí,
● údržbu koupacích, zahradních a okrasných jezírek,
● nainstalování systémů pro závlahu,
● kontrolu a péči o zahradní osvětlení,
● údržbu chodníčků, cest, schodů a dalších zahradních prvků jako jsou zídky, valy, pergoly apod.

Náš tip: Přečtěte si také náš článek o podzimní údržbě zahrad, v kterém se navíce dozvíte 5 tipů, jak na jarní údržbu zahrady a 5 nejčastějších chyb v péči o trávník.

nemate cas na udrzbu zahrady 3

Kolik bude údržba zahrady stát?

Spočítat jednotnou cenu, která by se vztahovala na zahradní práce, nelze. Ceník údržby zahrad se odvíjí od toho:

● jak máte zahradu velkou,
● jak je členitý její terén,
● jaké nároky jsou na údržbu kladeny.

Jinou cenu za údržbu zahrady bude mít ten, kdo má zahradu velikou 500 m² a má na ní jen jeden stromek a pár okrasných květinových záhonů a jiná cena bude u zahrady velké 3000 m², kde je svah rozdělen několika tarasy, protéká zde potok, část zahrady slouží jako sad a část jako okrasná zahrada se stromy, keři a posezením pod pergolou.

I přesto je příjemné vědět, že když nemáte na údržbu zahrady čas, najde se někdo, kdo se o ní s láskou postará místo vás. Profesionální údržbu zahrady můžete poptat skrze poptávkový formulář na této stránce. Nezáleží, jestli máte venkovskou zahradu, zahradu ve stylu feng-shui, zahradu s anglickým trávníkem nebo zahradu uzpůsobenou pro děti. Každá zahrada může být krásná, když se jí věnuje potřebná péče.

Označeno v

Doporučujeme

Kontakty

  • Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.