Proč je dobré vybírat robotickou sekačku přímo na zahradě

I když si kvůli známým okolnostem stále více zboží objednáváme online z e-shopů, jsou položky, u nichž by se to nemuselo vyplatit. Jedná se například o techniku, která nám pomůže postarat se o zahradu. A k ní patří také robotické sekačky.

Robotická sekačka je vynikajícím pomocníkem nejen pro zahradníky, kteří už kvůli věku, nebo ze zdravotních důvodů nezvládají sekání trávníku. Uspořit drahocenný čas může i fyzicky dokonale zdatným lidem, kteří se místo sekání trávy mohou věnovat pěstování květin, ovocných stromů nebo péči o dekorativní zeleň. Ne každého zahradníka musí sekání trávy právě bavit. Navíc robotická sekačka je proti klasickým podstatně tišší a sekat trávník může klidně i ve chvíli, kdy na terase pořádáte třeba večírek pro přátele.

První výběr robotické sekačky si můžete samozřejmě udělat sami u počítače či tabletu. Ale než objednáte konkrétní model a zaplatíte fakturu, je dobré se s dodavatelem domluvit na předvedení konkrétních modelů na zahradě, o kterou by se měla robotická sekačka starat. Jen skuteční odborníci vám poradí, co se hodí právě na vaši zahradu.

Důležitý je terén a členitost zahrady

Každá zahrada má jiný tvar, velikost a některé mají i několik úrovní terénu. Na jednom pozemku tvoří trávník jeden celek, jinde se jedná hned o několik travnatých území, které spolu ani nemusí souviset. A právě proto je dobré, aby zahradu viděl i prodejce robotické sekačky, který dokáže nejlépe posoudit, jaké parametry by měl vybraný model robotické sekačky mít, aby byla jak její instalace, tak i provoz co nejefektivnější. Jedná se nejen o celkovou plochu sečené plochy, ale také maximální úhel sečení, dosah dokovací stanice, délka sečení i nabíjení a další vlastnosti. Od odborné firmy si můžete nechat sekačku také nainstalovat a proškolit se, jak ji obsluhovat. Více o výběru vhodné robotické sekačky se dozvíte například na webové stránce smart - zahrady.

Označeno v

Doporučujeme

Kontakty

  • Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.