seznamování seznamování

Seznamování je v létě snazší

Léto je období, které přeje flirtování. Nezadaných lidí v České republice ale každý rok přibývá.

Podle odborníků se v létě do seznamování pouští o 75% více nezadaných lidí než v zimě. Na druhou stranu však stále roste počet nezadaných mladých lidí. V současné době je v České republice více než 11,5 % mužů a 7,5 % žen ve věku 20 až 39 let, kteří žijí samostatně. Právě tato skupina je v případě neúspěchu nejvíce ohrožena depresí.

Lásku nemusíte hledat v zahraničí

Pokud si myslíte, že za láskou musíte odcestovat ze země, jste na omylu. Němečtí sociologové totiž zjistili, že téměř 30% lidí našlo partnera v okruhu svých známých, 17% nezadaných se pak seznámilo v zaměstnání.

„Problém často je, že nezadaní nejsou schopni poznat vhodného partnera ani tehdy, když ho vidí denně. Většinou se také bojí, že případný neúspěch vztahu poznamená atmosféru na pracovišti nebo dosavadní přátelství,“ uvádí osobní kouč Aleš Kalina, který se na oblast vztahů zaměřuje.

Diskotéky, festivaly i koupaliště jsou vhodné k seznámování

Oblíbené místo pro seznamování jsou nejrůznější kluby a diskotéky, podle průzkumu zde najde svůj protějšek až 20 % lidí. V létě jsou pak vhodné i festivaly. Na několikadenním festivalu se můžete seznámit s řadou zajímavých lidí, které navíc baví stejný hudební styl a podobné životní hodnoty. Navštívit rovněž můžete rozličné venkovské zábavy, hody anebo poutě. Vhodným místem k seznámení je také koupaliště, kde se v létě zdržuje hodně lidí.
Internetové seznamky pomohou překonat stud

Pokud patříte k těm stydlivějším nebo se v létě nikam nedostanete, své štěstí můžete najít i online. Seznamování přes internet je mezi nezadanými stále populárnější. Internetové seznamky nebo chaty využívá asi třetina Čechů, vztah naváže zhruba každý pátý.

Seznamování přes internet

Pokud jste ale v seznamování přes internet úspěšní, může to mít své výhody i do budoucna. Vědci z univerzity v Chicagu zjistili, že manželství vzešlé z internetových seznamek končí rozvodem méně často (o 25 %).
Návod na úspěch v lásce hledejte sami v sobě

Neúspěch v navazování vztahů může mít neblahý vliv na psychiku člověka. Obzvláště v létě, mohou ti, kteří se marně snaží seznámit, upadnout do deprese. Problém však dle odborníků tkví především v nastavení nezadaného.

„Aby se člověk mohl seznámit, musí mít především rád sám sebe. Pokud vyjde na diskotéku s tím, že se zase s nikým neseznámí, pravděpodobně to tak dopadne. V případě dlouhodobého problému v navazování vztahů je proto žádoucí přehodnotit postoj k sobě samému a odstranit bloky, které vznikají v dětství nebo po předchozích neúspěšných vztazích,“ vysvětluje Aleš Kalina.

Doporučujeme

Kontakty

  • Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.