Usínáček myHummy pro klidný spánek miminek

Některá miminka už od narození spí dobře, jiná se však často budí a jsou v noci neklidná. Patří mezi ně i vaše miminko? Nezoufejte, poradíme vám, jak na tento problém, se kterým se potýká řada rodičů, vyzrát.

Jak uspat miminko?

V první řadě je třeba vystihnout tu správnou dobu pro uspávání miminka, jakmile je totiž dítě příliš přetažené, jen těžko usíná. Dávejte ho proto spát už ve chvíli, kdy vidíte, že začíná být unavené. Pokud kojíte, odpoledne a večer se vyhýbejte kávě, černému a zelenému čaji, tyto nápoje totiž můžou dítě stimulovat a prodloužit dobu uspávání. Řada dětí také lépe usíná při houpání a kolébání a mnoho rodičů nedá dopustit na bílý a růžový šum, o kterém si na následujících řádcích řekneme více. Další užitečné rady a tipy zde.

Proč miminka uklidňuje bílý a růžový šum?

Pod pojmem bílý a růžový šum se ukrývají monotónní zvuky. Tyto zvuky zní například jako zapnutý fén, padající déšť, vysavač nebo šumění moře či tlukot srdce. Jaký je rozdíl mezi bílým a růžovým šumem? Růžový šum na rozdíl od bílého neobsahuje zvuky o vyšších frekvencích.
Je prokázané, že bílý a růžový šum miminka uklidňuje a pomáhá jim usnout. Proč tomu tak je? Bílý a růžový šum dětem připomíná pobyt v mámině bříšku, kde slyšely tlumené zvuky okolo 80 dB. Bílý nebo růžový šum může navíc odfiltrovat jiné rušivé zvuky z okolí, kvůli kterým nemůže miminko usnout.

TIP: Usínáček medvídek myHummy

Usínáček medvídek myHummy by se dal bez nadsázky nazvat ideálním společníkem do dětských postýlek. Tento roztomilý medvídek vydává pět různých druhů šumu (zvuk padajícího deště, dva různé zvuky fénu, zvuk mořských vln a zvuk plodové vody s tlukoucím srdcem). Šumící medvídek je vyroben jen z nezávadných materiálů, takže ho můžete dát bez obav svému děťátku do postýlky už od narození.

usinacek myhummy pro klidny spanek miminek 1

Možnost ovládání mobilní aplikací

Šumění se po 60 minutách automaticky ztiší, někteří medvídci mají v generátoru šumu zabudovaný senzor spánku, který se sepne ve chvíli, kdy se miminko během noci probudí nebo když je v okolí medvídka hluk. Ovládání medvídka je velmi jednoduché a některé typy medvídků můžete ovládat i pomocí mobilní aplikace.

Co říkají lékaři?

Dr. Harvey Karp

Světoznámý pediatr a odborník na vývoj dětí, autor několika publikací o dětech
„Děti nejlépe slyší bílý šum, protože je nejblíže zvukům, které je doprovází v děloze matky. Správný typ bílého šumu je klíčem ke zlepšení kvality spánku od porodu, do prvních narozenin..... a ještě déle! Pamatujte si, že k tomu, aby dítě snadno a zdravě spalo, je zapotřebí ten správný bílý šum.“

Magdalena Chorzewska

Psycholožka, psychoterapeutka, osobní trenérka
„Myšlenka vysílání bílého šumu mě velmi zaujala. Novorozenci a kojenci se především potřebují cítit bezpečně. Bílý šum, který uslyší jim zajistí klidný spánek, protože napodobuje známé zvuky z břicha matky a tím odstraňuje přebytečné zvukové vjemy z okolí. Všichni rodiče chtějí, aby se jejich dítě cítilo dobře. Bílý šum dobře vypadající, se může stát předmětem úlevy a dává pocit komfortu. Navíc má příznivý vliv na unavené rodiče, nebo hyperaktivní děti. Doporučila bych myHummy nejen jako psycholog, ale především jako matka.“

Ocenění a certifikáty pro myHummy

Šumící medvídci MyHummy byli oceněni na celém světě řadou uznání v řadě soutěží a umístěním v žebříčcích.
Další užitečné rady a tipy, jak na klidný spánek miminek, se dočtete na webu Spánek miminek.

Doporučujeme

Kontakty

  • Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.