Na co se musí žena připravit v průběhu druhého trimestru těhotenství?

První trimestr je zdárně překonán a nejhorší obavy ze samovolného potratu jsou pryč. Druhý trimestr se nese u žen ve znamení pohody, kterou ještě nekazí kila navíc ani nemotornost či zdravotní obtíže. Co tedy značí druhý trimestr těhotenství? Bezesporu rychlý růst plodu uvnitř ženina těla a co si budeme namlouvat, poměrně výrazný váhový přírůstek, který ale stále nebrání v tom zůstat aktivní. Během druhého trimestru se totiž z „tenisového míčku“ stane „volejbalový míč“, není tedy divu, že jdou kila nahoru. Co se ještě odehrává v průběhu čtvrtého, pátého a šestého měsíce těhotenství? Odpovědi zná web Modrý koník.

V průběhu druhého trimestru

V druhém trimestru je žena poměrně zkušená a trpí méně obavami, protože riziko potratu kleslo, přesto je potřeba pravidelně docházet do gynekologické poradny a podstupovat různá vyšetření. Tradičně si lékař zve gravidní ženu každé čtyři týdny, aby posoudil její zdravotní stav a zkontroloval vývoj plodu. V průběhu 18. týdne těhotenství, který značí začátek pátého měsíce, může lékař s ohledem na rodinou anamnézu či věk těhotné ženy doporučit pro vyloučení vývojových vad u miminka podstoupit aminocentézu.

Vyloučení vrozených vad

Jakým způsobem se odběr plodové vody provádí a proč se toto vyšetření doporučuje v některých případech podstoupit? Detaily se nacházejí v článku na Modrém koníkovi, kde se svěřují se svými zkušenostmi i uživatelky, které aminocentézu podstoupily. Online encyklopedie o těhotenství na Modrém koníkovi přináší věrohodné informace a současně má za cíl uklidnit každou těhotnou ženu a zbavit jí zbytečných obav, které ji mohou trápit v souvislosti s těhotenstvím.

na co se zena musi pripravit pri tehotenstvi

Klid a pozitivní myšlení

V rámci každého týdne nechybí poznatky o vývoji plodu, změnách v těle, ke kterým dochází, a popisy zdravotních obtíží, které mohou nastat. Jistě potěší tipy a rady, jak určité obtíže překonat a čím si zpříjemnit průběh těhotenství. Zůstat pozitivní a dobře naladěná je v průběhu gravidity nadmíru důležité. Ale samozřejmě se mohou objevit témata, která nejsou dostatečně vysvětlena. Pro takové dotazy se nachází na stránkách online poradna, do které se může psát anonymně.

Označeno v

Doporučujeme

Kontakty

  • Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.