Znáte bílý, růžový a hnědý šum? Jsou ideální pro klidný spánek

Situace, kdy se na posteli převalujete a nemůžete usnout, jistě znáte. Problém s usínáním mohou mít nejen dospělí, ale i děti, a dokonce i ta nejmenší miminka. S usínáním přitom může pomoci obyčejný šum.

Náš spánek může ovlivňovat řada faktorů, které nám nedovolují usnout. Může jít o rušivé elementy z okolí, přetažení, nepohodlí nebo psychické vypětí. Často může pomoci, když si při usínání navodíme příjemnou atmosféru, při které se zklidníme a s tím může právě pomoci šum. Mezi nejznámější patří bílý šum, ale existuje také růžový šum a hnědý šum.

Bílý šum pro klidný spánek miminek i dospělých

Bílý šum je poměrně rozšířenou pomůckou používanou při usínání. Bílý šum je tvořen monotónním zvukem, který dokáže odfiltrovat rušivé zvuky z okolí. Zvuk může mít mnoho podob, takže si každý může najít ten, který mu bude nejlépe vyhovovat.

Pro miminka a malé děti je ideální usínáček myHummy vydávající 5 druhů bílého šumu. Miminkům bílý šum připomíná zvuky, které slýchávaly v maminčině břiše. Tyto zvuky je uklidňují a pomáhají s jejich klidným spánkem. Usínáček myHummy nabízí nejen zvuk plodové vody s tlukoucím srdcem, ale také dva druhy zvuku fénu, zvuk deště a zvuk mořských vln. Navíc je krásně měkký a příjemný.

znate bily ruzovy a hnedy sum jsou idealni pro klidny spanek 1

Růžový šum navodí hluboký spánek

Podobně jako bílý šum, tak i růžový šum je vhodný i pro miminka. Na rozdíl od bílého šumu ale neobsahuje vyšší frekvence. Podle odborníků je růžový šum vhodný, pokud potřebujete pozitivně ovlivnit hluboký spánek.

Hnědý šum zklidní myšlenky

Posledním typem šumu je hnědý šum, který má ještě nižší frekvence než bílý a růžový šum a obsahuje více basových tónů. Nazývá se také Brownův šum a je přirovnáván ke zvukům moře nebo ke zvukům silného větru. Hnědý šum vám může pomoci s koncentrací a celkově zklidňuje myšlenky. Existují i další druhy šumu – např. modrý, červený, ….

Spát sladce a klidně může každý

Svého usínáčka může mít vaše děťátko nebo i vy v posteli kdykoli bude potřeba navodit příjemnou atmosféru, která pomůže s klidným spánkem. Právě pro dospělé byl vyvinut myHummy adultPRO vydávající 8 druhů šumu – bílý, růžový a hnědý šum, zvuk letadla, praskajícího krbu, šumění vln oceánu, dešťových srážek a lesní zvuky.

znate bily ruzovy a hnedy sum jsou idealni pro klidny spanek 2

Bílý, růžový i hnědý šum jsou příjemným způsobem, jak si pomoci ke spánku.

Máte i vy doma malého nespavce? Přečtěte si i další rady a tipy, jak na spánek miminek.

Doporučujeme

Kontakty

  • Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.