Jak si udržet kondici i doma

Chcete si udržet svoji fyzičku, ale chybí vám dostatek času na návštěvu fitness centra? To vůbec nevadí, neboť si takové malé centrum můžete vytvořit i v domácím prostředí. Jeho výhodou je cvičení vždy, když se vám to bude hodit.

 

Kromě toho šetříte čas, který byste strávili cestou do fitness centra a pak zase domů. Také můžete využívat stroje a pomůcky kdykoli a nemusíte čekat, zda budou volné.

 

Jaké pomocníky si tedy pořídit pro domácí cvičení?

 

Možností se naskýtá velké množství. Záleží na vašich finančních možnostech, prostoru a také na tom, jakému druhu cvičení se chcete věnovat. Podívejte se na některé tipy a nechte se jimi inspirovat.

 

Běžecké pásy

 

Běh, společně s chůzí, patří mezi přirozené lidské pohyby. Proč jej tedy nepodporovat? Může to být formou běhu v terénu nebo se dá běhat na běžeckém pásu.

Běžecký pás je alternativa pohybových aktivit v případě venkovního nepříznivého počasí. Běžecké pásy nabízejí celou řadu výhod. Především si sami stanovujeme tempo a vzdálenost. Rychlost můžeme zpomalit či zrychlit. Kromě toho lze regulovat také sklon pásu a simulovat tak běh po rovince nebo třeba do kopce.

Pravidelný pohyb na běžeckém pásu nejen podpoří naši kondici, ale blahodárně působí také na naše srdce a plíce, u nichž zvyšuje jejich vitální kapacitu.

 

Nakládací činky 

 

Cvičení s činkami je pohyb, jež má velmi blízko k reálnému životu, v němž také často musíme zvedat celou řadu různě těžkých předmětů. To nám dovoluje odhadnout naši sílu.

Během cvičení s činkami je zapojeno velké množství svalů, díky čemuž rychleji narůstá svalová hmota. Pro cvičení postačí jedna nakládací činka a několik různých kotoučů. Díky tomu si sami velmi snadno regulujeme zátěž. Kotouč můžeme kdykoli přidat nebo naopak ubrat.

 

Balanční desky

 

Jejich nespornou výhodou je skladnost a zároveň široké možnosti použití. Lze na nich cvičit nebo je používat jako podpůrný prostředek při sedavém zaměstnání. Cvičení na balanční desce není náročné na čas ani prostor. Není potřeba žádná znalost pravidel fitness, cviky jsou velmi intuitivní.

jak si udrzet kondici i doma 1

Desku lze také využívat pro zahřátí či protažení těla před dalším cvičením. Základem je udržení rovnováhy a balancování. K tomu lze přidat jakékoli další cviky, protahovací či posilovací. Tento způsob cvičení také pomáhá odstraňovat bolesti zad, kloubů a ztuhlost svalů.

 

Posilovací lavice

 

Vhodná volba pro všechny, kteří vyhledávají silové tréninky a mají doma dostatek prostoru. Posilovací lavice lze využívat pro širší spektrum cviků týkajících se především posílení břicha a svalů na zádech.

Kromě toho formují naši postavu a lze je použít i v případě, že máme v úmyslu shodit nějaký ten kilogram. Velmi často je využívají pro své sportovní aktivity kulturisté, ale také sportovní nadšenci, jež v nich vidí způsob, jak si udržet kondici.

Jak vidíte i v domácím prostředí není třeba se bát toho, že o svou kondici přijdete. Stačí si pořídit několik pomocníků a pustit si nějaký motivační trénink.

Označeno v

Doporučujeme

Kontakty

  • Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.